گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > آمادگی برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، در فرانسه


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه انتخاباتی سفیر

آمادگی برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، در فرانسهعلی آهنی : سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات ریاست جمهوری آماده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه از آمادگی این نمایندگی برای برگزاری انتخاباتی با شکوه تر از دوره های گذشته با حضور هموطنان ایرانی در پای صندوق های رای تدارک دیده شده در فرانسه خبر داد.

علی آهنی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما در پاریس در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات 29 اردیبهشت گفت: انتخابات ریاست جمهوری در ایران یک رخداد بسیار مهم و تعیین کننده سرنوشت کشور است به همین خاطر حضور فعال و گسترده رای دهندگان بسیار حائز اهمیت و در واقع ضامن اقتدار و انسجام ملی است.

وی افزود: وظیفه ما در سفارتخانه ها و کنسولگری ها این است که بتوانیم شرایط را برای هموطنانمان در خارج از کشور تسهیل کنیم تا بتوانند به راحتی در محل اخذ رای حاضر شوند و رای خود را بدهند چرا که بهرحال هر یک از آراء این افراد تعیین کننده است.

آهنی گفت: در این راستا بر خلاف سنوات گذشته که فقط در سفارت جمهوری اسلامی ایران صندوق رای دائر بود امسال یک صندوق رایی هم در شهر کن برای اخذ رای از هموطنانی که در منطقه جنوب فرانسه ساکن هستند و تراکم بیشتری نسبت به دیگر مناطق دارد و فاصله شان از پاریس دورتر است در نظر گرفته ایم.

وی افزود: صندوق اخذ رای در شهر کن در جنوب فرانسه بنابه درخواست و ابراز علاقه تعداد زیادی از جامعه هنری ایران که در فستیوال فیلم کن حضور دارند پیش بینی شده  چراکه روز رای گیری با برگزاری این فستیوال هم زمان شده است.

سفیر ایران در فرانسه گفت: اطلاع رسانی وسیعی را از طریق ایمیل و پیامک و درج اطلاعیه در سایت سفارت داشته ایم تا هموطنان بتوانند با در دست داشتن مدارک لازم که همانا گذرنامه معتبر یا شناسنامه به همراه شماره کد ملی است  در روز رای گیری حاضر شوند و رای شان را به داخل صندوق بیاندازند . ما از این جهت خوشحال و خوشبین هستیم و امیدواریم شاهد حضور فعال هموطنانمان باشیم.

آهنی با اشاره به درخواست های و مراجعات زیاد از سوی هموطنان برای پیش بینی صندوق های اخذ رای در دیگر مناطق فرانسه افزود: با توجه به شرایط فوق العاده ای که در فرانسه حاکم است و مسافت ها و امکاناتی که باید فراهم شود عملا امکان پاسخ گویی به این درخواستها نبوده است ولی ما سعی مان بر این است که میزان زمان رای گیری را در حد امکان تمدید کنیم تا افرادی که می خواهند از فاصله های دورتر خودشان را به پاریس برسانند این امکان برایشان فراهم شود.

 وی در خصوص افراد حاضر در پای صندوق های اخذ رای در فرانسه گفت: بر اساس مقررات و قوانین مربوطه؛ افرادی از هیات نظارت و نمایندگان شورای نگهبان به همراه اعضای هیات اجرایی مشخص شده اند که با همکاری دیگر دوستان صندوق های اخذ رای را دائر خواهیم کرد تا در زمان کوتاهتری که وقت هموطنان گرفته نشود بتوانند کار رای دهندگان را انجام دهند.

آهنی همچنین درباره زمان شمارش آراء و نحوه ارسال آن به تهران افزود: زمانیکه صندوق های اخذ رای با حضور اعضای هیات نظارت و اجرایی بسته شود شمارش آراء شروع خواهد شد و بلافاصله بعد از اتمام شمارش آراء، با تهیه فرم های مربوطه و صورت جلسه ای که لازم است انجام شود نتیجه را به تهران منتقل می کنیم تا بتوانند در مجموعه آراء لحاظ کنند.

 

 


١٧:٠٩ - 1396/02/28    /    شماره : ٤٥٥٤٤٧    /    تعداد نمایش : ١٢٠٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران